Szczególne osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych 2016-17

                                          Klasy 1-3

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” 2017-05-30

Klasy 2

Hugo Rytelewski - wynik bardzo dobry
Pustkowski Wiktor - wynik bardzo dobry
Cieśliński Jan - wyróżnienie
Brazert Anna - wyróżnienie
Skorupski Mateusz - wyróżnienie
Depa Marianna - wyróżnienie

Klasy 3

Turzyński Jakub - wyróżnienie
Przybyła Dominika - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik Konkurs

Klasy 2 - wyróżnienia

Monika Urbaniak
Marianna Depa
Borys Zawadzki
Anna Brązert
Antonina Jackowska
Helena Kaczmarek
Wincenty Maciak
Robert Zawłocki

Klasy 3 - wyróżnienia

Antonina Kapczuk
Jan Kopij
Julia Kujawiak
Dominika Przybyła
Jakub Sikorski
Adam Socha
Mikołaj Sowiński
Alicja Zakrzewicz

XVII Konkursu Ortograficznego szkół miasta Poznania „Gżegżółka 2017”

IV miejsce zdobył Adam Dziadoń

Konkurs Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej:

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzecich:

Iwo Kozicki,
Dominika Przybyła
Sonia Ciszewska 

Wspólnymi siłami w finale udało im się zdobyć trzecie miejsce.

XV Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny Klas II I III "MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII"

- II MIEJSCE - Alicja Pierzchała, Wiktor Pustkowski
- II MIEJSCE - Dominika Liberska
- WYRÓŻNIENIA –Anna Dziadoń, Piotr Antoszek, Iwo Kozicki.

Konkursy Języka Angielskiego

Dzieci wzięły udział w 2 ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego. Pierwszy z nich to Olimpusek. Najlepsze rezultaty osiągnęli:

Wśród drugich klas:

1. Wiktor Pustkowski (9 miejsce w Polsce)
2. Alicja Pierzchała (9 miejsce w Polsce)
3. Maksymilian Kasprowicz (20 miejsce w Polsce)

Wśród klas trzecich:

1. Adam Socha (24 miejsce w Polsce)
2. Dominika Liberska (26 miejsce w Polsce)
3. Mikołaj Sowiński (28 miejsce w Polsce).

Drugi konkurs to Melting Pot. Najlepsze rezultaty osiągnęli:

klasy drugie:

1. Alicja Pierzchała (6 miejsce w Polsce)
2. Wiktor Pustkowski (10 miejsce w Polsce)
3. Marcel Matyja (13 miejsce w Polsce)
4. Pola Pawlicka (14 miejsce w Polsce)
5. Wincenty Maciak (15 miejsce w Polsce)
6. Anna Dziadoń (15 miejsce w Polsce)
7. Kacper Mayer (15 miejsce w Polsce

klasy trzecie:

1. Sonia Ciszewska (14 miejsce w Polsce)
2. Dominika Liberska (14 miejsce w Polsce)
3. Bartosz Czajkowski (20 miejsce w Polsce)
4. Anna Szafrańska (20 miejsce w Polsce)

Klasy 4 - 6

Ogólnopolski konkurs „ Fraszka”

Zofia Cebulska kl.6a – wynik bardzo dobry

Konkurs „ Horyzonty Matematyki”

Igor Szymczak - I miejsce

IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych szkół podstawowych dzielnicy Jeżyce:

Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie :

Ksawery Piszcz (5a)
Leonard Gurynowicz (5b)

Konkursie Wyzwania Matematyczne KINGS

Wyróżnienie I stopnia otrzymała Weronika Zakrzewska - 5 b

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Weronika Zakrzewska kl.5b - wynik bardzo dobry

Maciej Grzelak - wyróżnienie
Igor Bodył – Szymala- wyróżnienie
Kasprowicz Zuzanna- wyróżnienie
Mikołaj Warot- wyróżnienie
Piszcz Ksawery- wyróżnienie
Igor Chlebowski- wyróżnienie
Natalia Malinowska- wyróżnienie
Jakub Czajkowski- wyróżnienie
Igor Szymczak- wyróżnienie
Alicja Maciejewska- wyróżnienie
Jan Popowski- wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej "Świetlik"

Weronika Zakrzewska kl.5b - nagroda główna

Helena Adanowicz – kl.4a - wyróżnienie
Zuzanna Borucka – kl.4b - wyróżnienie
Hanna Osip – kl. 4b - wyróżnienie
Władysław Baum– kl.4c - wyróżnienie
Wojciech Reck – kl.5b - wyróżnienie
Olaf Zamojcin – kl.5a - wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Geologiczne Barwy Ziemi”

Stanisław Kotowski z klasy 5c - laureat

Międzyszkolne Zawody Pływackie

Natalia Malinowska z klasy 5b - I miejsce
Igor Chlebowski z klasy 5c - III miejsce

The Bat Kid - ogólnopolski konkurs j. angielskiego ze słuchania

Maciej Brzoskowski 4a - wyróżnienie
Zuzanna Borucka 4b - wyróżnienie
Igor Karolak 4c - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Anna Kimmig z klasy 5c - najwyższy wynik

Filip Musiałowicz z kl. 5c - wyróżnienie
Maciej Brzoskowski z kl.4a - wyróżnienie
Natalia Malinowska z klasy 5b - wyróżnienie
Wojciech Reck z klasy 5b - wyróżnienie

 

Wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2015 - 2016

1. Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Franciszek Michałowski - klasa 6a - laureat

2. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Marek Jarczyński - klasy 6c - laureat

Wyniki konkursów międzyszkolnych 2015-16

1. V Mistrzostwa Niepublicznych Szkół Podstawowych Miasta Poznania w Szachach II miejsce.

Szkołę reprezentowali: w klasach I-III Cyprian Ciszewicz, Franco Ramos oraz Alicja Banaszewska. W klasach IV-VI: Agata Banaszewska, Dominika Banaszewska, Leonard Gurynowicz, Igor Świątkowski i Zachary Rytelewski.  Indywidualnie zarówno Agata Banaszewska jak i Zachary Rytelewski zajęli 3 miejsce.

 2. Finał Międzyszkolny Konkursu Gżegżółka

Klasy pierwsze reprezentował Wiktor Pustkowski, 
klasy drugie Dominika Liberska, 
klasy trzecie Zuzanna Borucka. 

Zuzia  Borucka zajęła I miejsce, 
Wiktor Pustkowski   zajął V miejsce,

3. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”- wyniki

W kategorii „Żaczek” - klasa II

Turzyński Jakub – bardzo dobry
Warot Izabella – wyróżniona
Zakrzewicz Alicja – wyróżniona

W kategorii „Maluch”  - klasa III

Borucka Zuzanna – wyróżniona
Kaczmarek Antoni – wyróżniony
Antkowiak Zuzanna – wyróżniona
Grzelak Maciek – wyróżniony
Brzoskowski Maciej – wyróżniony

 W kategorii „Maluch” – klasa IV

Czajkowski Jakub – laureat
Chlebowski Igor – bardzo dobry
Kotowski Stanisław – wyróżniony
Piszcz Ksawery – wyróżniony
Warot Mikołaj – Wyróżniony
Malinowska Natalia – wyróżniona
Zakrzewska Weronika –wyróżniona

W kategorii „Beniamin” – klasa V

Maciejewska Alicja – wyróżniona
Popowski Jan – wyróżniony

4. IX Finał Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno – Stylistycznego „Sprawnie piszę” 

Szkołę reprezentowało 6 finalistów  szkolnego etapu konkursu

Zuzi a Borucka zajęła III miejsce.

5. Międzyszkolny  Konkurs „Wiedzy o krajach UE klas III” 

IV miejsce drużynowo wywalczyli : Antoni Kaczmarek, Maciej Brzoskowski, Jan Krysik

6. Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Świetlik”

Nagroda główna:  Zuzanna  Borucka 3b

Wyróżnienia: Antonina Kapczuk 2a, Adam Socha 2b, Helena Adanowicz 3a, Adam Szlingiert 3a, Maciej Brzoskowski 3a, Zuzanna Skorupska 3c,  Władysław Baum 3c, Izabela Gołaś 4b, Wojciech Reck 4b, Weronika Zakrzewska 4b, Bartosz Idzior 4c

Wyniki szkolnych konkursów w roku szkolnym 2015-16

1. Gżegżółka – etap szkolny  2016

klasy I 

I m-ce Wiktor Pustkowski 1b
II m-ce Hugo Rytelewski 1c
             Marianna Depa 1c
III m-ce Wincenty Maciak 1a

klasy II

I m-ce Dominika Liberska 2a
II m-ce Piotr Antoszek 2b
III m-ce Jakub Turzyński 2b

klasy III

I m-ce Zuzanna Borucka 3b
II m-ce Maciej Brzoskowski 3a
             Rafał Piskor 3c
III m-ce Tymoteusz Szymendera 3b

2. Konkurs plastyczny Ciekawy Obiekt wielkopolski

Wyróżnionych zostało 86 uczniów klas 1-3, którzy stworzyli niesamowite reprodukcje architektury Wielkopolski.

3. Konkurs „Godomy po naszymu” - znajomości gwary poznańskiej

Klasy I:

I miejsce: Marianna Depa
II miejsce: Wincenty Maciak
III miejsce: Wiktor Pustkowski

Klasy II:

I miejsce: Sonia Ciszewska
II miejsce: Piotr Antoszek
III miejsce: Antonina Kapczuk

Klasy III:

I miejsce: Maciej Grzelak
II miejsce: Maciej Brzoskowski
III miejsce: Ignacy Sikorski

4. Konkurs na komiks z jajem w roli głównej

I  miejsce -Bolek Sokołowski
II miejsce -Tosia Tokarek
III miejsce -Julia Kujawia

5. Konkurs na opowiadanie z jajkiem w roli głównej dla klas. 1

I miejsce zajął Igor Bodył- Szymala
II miejsce zdobył Rafał Piskor
III miejsce zajęła Malwina Flejszman

6. Konkurs recytatorski z jajkiem w roli głównej

I miejsce -Hugo Rytelewski,
II miejsce -Wincenty Maciak, 
III miejsce -Wiktor Pustkowski 

wyróżnione osoby: Marianna Depa, Jakub Nowak, Helena Kaczmarek, Maksymilian Malinowski.

7. Konkurs plastyczny, na stworzenie ozdoby świątecznej w oparciu o kształt jaja   dla dzieci z klas 0-III.

Klasy I

I miejsce - Monika Urbaniak, 
II  miejsce -Hugo Rytelewski, 
III miejsce - Matylda Dymek, 

Klasy II

I  miejsce -Jana Gałka, 
II miejsce -Elodie Osikowskiej, 
III miejsce - Dominiki Liberskiej.

Klasy III

I miejsce -Mai Mayer, 
II miejsce - Zuzi Skorupskiej, 
III miejsce -Zosi Stachowiak

8. Konkurs na stronę książki kucharskiej ze zdrowymi potrawami

I miejsce - Maksymilian Sadowski 3a
II miejsce - Filip Modzelewski 1a oraz Monika Urbaniak 1c
III miejsce - Julia Głowacka 2c

wyróżnienie - Marek Rybak "0" oraz Julia Piasecka 3c

9. Szkolne Zawody Lekkoatletyczne klasy 1abc i 2a

Bieg na 60M

1.Piotr Antczak
2. Liam Tiilikainen
3. Stanisław Piechocki

1.Ala Banaszewska
2. Martyna Skwarek
3. Ania Brązert

Bieg na 200M

1. Jaś Ciesliński
2. Liam Tiilikainen
3. Staś Pindur

1. Pola Juszczak
2. Tosia Tokarek
3. Nina Sawicz

Rzut piłeczką

1. Jaś Szymkowiak
2. Hugo Rytelewski
3. Liam Tiilikainen

1. Alicja Zakrzewicz
2. Tosia Tokarek
3. Elodie Osikowska

Tor przeszkód

1. Liam Tiilikainen
2. Marcel Matyja
2. Franek Węcławski
3. Piotr Guzowski

1. Wiktoria Jastrzębska
2. Ala Banaszewska
3. Ania Brązert

10. Szkolne Zawody Lekkoatletyczne klasy 2bc, 3abc

Bieg na 60M

1.Mikołaj Pacek
2. Mateusz Habrych
3. Marek Pawlak

1. Iga Polak
2. Zuza Skorupska
3. Zuza Kasprowicz

Bieg na 200M

1. Marek Pawlak
2. Piotr Skwarek
3. Igor Karolak

1. Zuzia Skorupska
2. Zuzia Cox
3. Zuzia Antkowiak

Rzut piłeczką

1. Tymek Szymendera
2. Mikołaj Pacek
3. Mateusz Habrych

1. Zuzia Skorupska
2. Julia Mazan 
3. Julia Piasecka

Tor przeszkód

1. Rafał Piskor
2. Tymek Szymendera
3. Bartek Kaszubkiewicz

1. Zuzia Skorupska
2. Jagoda Kasprzyk
3. Sara Szmuc

Sukcesy w międzyszkolnych konkursach w roku szkolnym 2014/15

Uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych uczniów to główna miara naszego sukcesu od początku istnienia szkoły. Uśmiechowi temu towarzyszy zainteresowanie, z jakim uczniowie uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, klubowych i kołach zainteresowań. Dopełnieniem tego jest ich aktywny udział w konkursach i działaniach związanych z realizowanymi na terenie szkoły projektami edukacyjnymi, podczas realizacji których dzieci i rodzice wszystkich klas integrują się we wspólnych  działaniach. W roku szkolnym 2014/15 były to trzy projekty w klasach 1-3: „Podróżnicy – wyprawa na równik”, „Podróżnicy – z baśnią przez kontynenty”, „Podróżnicy – folklorystyczne inspiracje” oraz „Tajemnicza wyspa w Poznaniu”.

I. VIII Międzyszkolny konkurs gramatyczno - stylistyczny Sprawnie piszę dla klas II i III.

      • Zuzanna Borucka – III miejsce wśród finalistów klas II
      • Anna Skotarczak – IV miejsce wśród finalistów klas III

II. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych  Świetlik

      • Weronika Zakrzewska  3b – nagroda
      • Zuza Borucka 2b - wyróżnienie
      • Maciej Grzelak  2b - wyróżnienie
      • Michał Rogowski  3a - wyróżnienie
      • Izabela Gołaś 3b - wyróżnienie
      • Piotr Opielewicz 3b - wyróżnienie
      • Wojtek Reck 3b - wyróżnienie
      • Franek Guzowski 3c - wyróżnienie
      • Bartosz Idzior 3c - wyróżnienie
      • Mikołaj Warot 3c - wyróżnienie
      • Jakub Bartmański 6b - wyróżnienie
      • Konrad Maciejewski 6b – wyróżnienie

III. Pitagorasek- matematyczny konkurs dla klas 3.

      • Weronika Zakrzewska III miejsce, 
      • Ksawery Piszcz III miejsce, 

IV. W IV Mistrzostwach Niepublicznych Szkół Podstawowych Miasta Poznania w Szachach - III miejsce dla szkoły 

uczestnicy: Hugo Rytelewski z zerówki, Szymon Dziamski z kl. 3a, Leonard Gurynowicz z kl. 3b, Igor Świątkowski z kl. 3c, Lena Cantiliana-Valencia z kl. 5c, Agata Banaszewska z kl. 5c, Jakub Świątkowski z kl. 4c, Borys Bodył- Szymla z kl. 5a oraz Zachariasz Rytelewski z kl. 5b

V. Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej klas III - I miejsce dla reprezentacji szkoły w składzie:

      • Michał Bartmański 3a,
      • Piotr Opielewicz 3b,
      • Franek Guzowski 3c.

VI. Kangurek - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

      • Weronika Zakrzewska  kl.3b wynik bardzo dobry
      • Igor Chlebowski  kl. 3c- wyróżnienie
      • Stanisław Kotowski  kl. 3c- wyróżnienie
      • Kuba Czajkowski kl. 3b - wyróżnienie
      • Ksawery Piszcz kl.3a- wyróżnienie 
      • Natalia Malinowska  kl. 3b- wyróżnienie

VII. XV edycja Konkursu Ortograficznego "Gżegżółka" 2015

Jakub Turzyński 1b - w etapie międzyszkolnym zajął 3 miejsce wśród uczniów kl.1

VIII. XIII Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Drugich i Trzecich Dzielnicy Jeżyce

      • Maciej Brzoskowski 2a - wyróżnienie z nagrodą książkową
      • Helena Zalwowska 3a - wyróżnienie z nagrodą książkową
      • Agnieszka Krenc 3a - wyróżnienie z nagrodą książkową
      • Ogólnopolski Konkurs  z Języka Angielskiego Melting Pot 
      •  Maciej Brzoskowski  kl.2a -  IV miejsce
      •  Igor Chlebowski kl.3c - VI miejsce
      • Franco Ramos kl.2a -  VIII miejsce

 

W roku szkolnym 2013/14 nasi uczniowie zajmowali osiągali sukcesy w międzyszkolnych konkursach.

Klasy 1-3

      • I miejsce wśród finalistów klas II kilku poznańskich szkół w VII Międzyszkolnym Konkursie Gramatyczno –Stylistyczny „Sprawnie Piszę” zdobyła uczennica klasy 2a Anna Skotarczak, Ania zajęła również IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym GŻEGŻÓŁKA.

      • Sześcioro uczniów klas drugich i dwoje klas trzecich zdobyło wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
        • Franciszek Guzowski, klasa 2c - wyróżnienie
        • Weronika Zakrzewska, klasa 2b – wyróżnienie
        • Mikołaj Warot, klasa 2c - wyróżnienie
        • Natalia Malinowska, klasa 2b - wyróżnienie
        • Marysia Cieślińska, klasa 2c - wyróżnienie
        • Dominika Krajewska, klasa 2b - wyróżnienie
        • Jan Popowski, klasa 3c - wyróżnienie
        • Alicja Maciejewska, klasa 3b - wyróżnienie

      • IV miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Niepublicznych Szkół Miasta Poznania zajęła szkolna drużyna szachistów.

      • III miejsce w międzyszkolnym konkursie j.angielskiego „The Smar test Kid” zajęła Zofia Cebulska z klasy 3a.

      • III miejsce w finale powiatowym w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” oraz V miejsce w finale powiatowym w turnieju „Wielkopolski turniej Orlika 2014” zajęła szkolna drużyna piłkarska.

      • II miejsce dla reprezentacji szkoły w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Szkól Niepublicznych w Pływaniu.

Klasy 4-6

Nasi szóstoklasiści awansowali do elitarnego grona, które tworzy zaledwie 3,7% uczniów najlepszych w całym kraju. Tak dobrze napisali tegoroczny egzaminów. Jesteśmy z nich dumni.

      • Wojewódzki Konkurs Matematyczny
        • Łukasz Sobczak, klasa 6a – finalista
        • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Pangea
        • Łukasz Sobczak, klasa 6a – finalista
        • Mateusz Pacek, klasa 5a – finalista
        • Konrad Maciejewski, klasa 5b – finalista
        • Tomasz Garstka, klasa 5c – finalista
        • Stanisław Opielewicz, klasa 4a – finalista

      • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
        • Zachariasz Rytlewski, klasa 4b - wyróżnienie
        • Kuba Czech, klasa 4c - wyróżnienie
        • Tomasz Garstka, klasa 5c - wyróżnienie
        • Konrad Maciejewski, klasa 5b - wyróżnienie
        • Łukasz Sobczak, klasa 6a - wynik bardzo dobry i wyróżnienie
        • Wiktor Zieliński, klasa 6b - wyróżnienie

      • Alfik Matematyczny – brały udział szóste klasy
        • Łukasz Sobczak – laureat, II miejsce w konkursie

      • Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych szkół podstawowych dzielnicy Jeżyce
        • Tomasz Garstka, klasa 5c - laureat, I miejsce
        • Konrad Maciejewski , klasa 5b – laureat, III miejsce

      • Złota Żabka – matematyczna
        • Konrad Maciejewski, klasa 5b – finalista

      • Złota Żabka – język polski
        • Aleksandra Liberda, klasa 6a – finalistka

      • II miejsce reprezentacji szkoły w Mistrzostwach Poznania Szkół Niepublicznych w Pływaniu

W roku szkolnym 2014/15 były to trzy projekty w klasach 1-3: „ Podróżnicy – wyprawa na równik”, „Podróżnicy – z baśnią przez kontynenty”, „Podróżnicy – folklorystyczne inspiracje”” oraz „Tajemnicza wyspa w Poznaniu”